Kapıcı Maaşları 2017

Kapıcı Maaşları 2017

2017 yılıjdaki kapıcı maaşları hakkında bilgiler ve apartman görevlisi kapıcı ne kadar kazanıyor sorusunun cevabı yazıdadır.

Kapıcılar iş kanunda yayınlanan hükümlere göre işçi olarak kabul edildiklerinden dolayı maaşlarının Apartman tarafından ödenmesi ve SGK tarafından da sigorta yaptırılması mecburiyeti vardır. Sigorta yaptırılmayan apartman görevlilerinin tespit edilmesi halinde sorumlulara sigortasız işçi çalıştırmaktan dolayı cezai işlem uygulanır. Ayrıca kapıcıların, kapıcı dairesinde yaşamaları karşılığında karşılığında ücretsiz çalışmaları da yasalara aykırı durum teşkil etmektedir.

Apartman Görevlisi Kapıcı Maaşı

2017yılı başı itibariyle asgari ücret komisyonun yeni asgari ücreti belirlemesiyle birlikte kapıcı maaşı belli oldu. Yapılan son düzenlemelere göre konut kapıcılarının alacağı net asgari ücret 1.400 TL’dir. Konut kapıcılarının aldığı net asgari ücret diğer asgari ücretli çalışanlara göre farklılık göstermektedir. Bunun nedeni ise konut kapıcılarının gelir vergisi ve damga vergilerinden muaf olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir