Sosyal Hizmetler 3 Bin 220 Memur Alımı

Sosyal Hizmetler 3 Bin 220 Memur Alımı Tercih Kılavuzu Yayımlandı.

 

Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıklanan bu haberde ihtiyaç sahibi ve korumaya muhtaç çocuklar arasından seçilerek alınacak olan 3 bin 220 kişilik memur kadroları için başvuruların yakın zamanda başlayacağı belirtilmişti. 30 Aralık 2016 tarihinde kılavuzun yayımlanması ve tercihlerin başlaması gerekirken sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı tarafından konu ile alakalı bir açıklama duyuruldu ve tercih kılavuzuda yayımlandı. Başvuracak adaylar tercih kılavuzuna uygun olarak tercihlerini yapmakta  olup son tercih tarihi 13 Ocak 2017 olarak bildirilmiştir. Bu tarihe kadar adaylar başvuru yapamayan adayların hakkı yanacaktır.

Korunmaya muhtaç çocuklar arasından alınacak olan 3 bin 220 memur adayı için Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden tercih kılavuzunu yayımladı. İlkokul, ortaokul, örtaöğretim, önlisans ve lisans mezunu adayların tamamı için kadrolar ayrılmış olup alınacak olan 3 bin 220 memurun bin 234’ü Kamu Personeli Seçme Sınavı ile gerekli kadrolara atanacak. Geriye kalan bin 986 kişi ise gerekli kadrolara kura yöntemi ile yerleştirilecek yani KPSS veya başka her hangi bir sınavın puanına bakılmayacak.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı yayımlamış olduğu ilan kılavuzu ile kimlerin başvuru yapabileceğini, hangi mezunun hangi kadrolara başvuru yapabileceğini ve kimlerin hangi nitelik koduna sahip olduğunu detaylı olarak belirtmiş durumdadır. Adayların 13 Ocak 2017 tarihine kadar başvuru yapması gerekmekte olup detaylı bilgi edinmek isteyenlerin aşağıda ki linki takip etmesi gerekmektedir.Başvuru için Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir