Maliye Bakanlığı 2017 de Memur Alımı Yapacak.

Maliye Bakanlığı 2017 de Memur Alımı Yapacak.

 

Maliye Bakanlığı Aralık 2016 tarihli memur personel ihtiyacını gidermek için yapmış olduğu duyurusuna göre toplamda 100 kişilik ihtiyaç olan pozisyon ile Hazine Avukatı alımı yapacak. Alımlar Yazılı ve Sözlü olmak üzere iki süreçten oluşacak ve giriş sınavı ile belirlenecektir. Adaylardan Kamu personeli Seçme Sınavı B grubu puan şartı aranacak olup, KPSS puan durumuna göre ve başvuru şartlarının uyumlu olmasına göre sınava alacaktır. Yapılacak sınava kadro sayının beş katı kadar aday çağırılacak olup, Giriş sınavı 19 Şubat 2017 tarihinde Pazar Günü saat 10:00 da Ankarada yapılacaktır. Giriş sınavına girmeye hak kazanana daylar sınavdan en az 10 gün önce duyuru yapacaktır.

Sınava katılmak isteyen adaylardan, başvuru süreleri içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki belirlenmiş olan şartları taşımaları, Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmaları, Hukuk fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmaları ve ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı B grubundan en az 70 veya üzeri puan almış olmak şartları aranmaktadır. KPSS puan sırasına göre adayların sınava katılma şansı yükselecektir. Bu şartları taşıyan memur adayları başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvurular, 09 Ocak 2017 tarihi ile 20 Ocak 2017 tarihinde saat 17:30 a kadar başvuru yapılmış olması gerekmektedir. Başvuru süreleri dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Ayrıca başvurular, Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ile Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü (www.bahum.gov.tr) internet sayfalarında yer alan “BAHUM Sınav Sistemi” üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. İlanın tam metnini inceleyerek ilan hakkında daha derin detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.Bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir