Kamu Kuruluşlarına 400 Memur ve Personel Alımı Yapılıcak

Kamu Kuruluşlarına 400 Memur ve Personel Alımı Yapılıcak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı yayımladığı memur ve personel alım ilanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının kendi bünyelerinde çalıştırmak üzere çok sayıda personel alacağını duyurmuştur. Geçtiğimiz günlerdeki duyurulara bakıldığında KPSS şartı aranan ve aranmayan şu anda toplam 400’e yakın memur/personel alımı yapıldığı görülmektedir. Peki hangi kurumlar ve hangi bakanlıklar kendi bünyelerinde istihdam etmek için toplam kaç personel alımı yapacak. Başvuru yapacakların ne gibi özellikleri olması gerekiyor.
Hangi kurumlar personel alacak?

Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan 60 memur personeli alımı yapmakta olup başvuracak adayların ”www.sinav.mfa.gov.tr” bu adrese 20 Şubat 2017 tarihine kadar müracaat etmesi gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı

Milli Savunma Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile duyurmuş olduğu ilan doğrultusunda kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 135 personel alımı yapacak. Son başvuru tarihi 6 Şubat 2017 olmak üzere adayların ”www.msb.gov.tr” linkini takip etmesi gerekmektedir. KPSS şartı aranmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’da yayımlamış olduğu ilan ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 20 denetçi alımı yapmaktadır. Bu alımlarda KPSS şartı aranmakta olup başvuru yapacak olan adayların ”www.aile.gov.tr” internet sitesini ziyaret etmesi gerekmektedir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı farklı pozisyonlar için toplam 76 memur alımı yapacak olup başvurular 1 Şubat’ta başlayıp 10 Şubat tarihinde sona erecektir. Başvurularda KPSS şartı aranıyor olup ”www.gtb.gov.tr” linkini takip etmelisiniz.

Hacettepe Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi 28 Ocak tarihinde yayımladığı ilan ile toplam 57 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurularda KPSS şartı aranmakta olup başvurular için adayın ”Resmi bildiri için tıklayın.” linkini takip etmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir