Jandarma Genel Komutanlığı Memur Alımları

Jandarma Genel Komutanlığı Memur Alımları

 

Jandarma Genel Komutanlığı Aralık ayında yapmış olduğu duyurusunda bünyesinde bulunan memur personel ihtiyacını karşılamak amaçlı en az lise mezunu 23 Sivil Memur alımı gerçekleştirecek. Alınacak adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları aranacak olup başvuruda bulunacak adaylar, en geç 06 Ocak 2016 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı 7 adet Lisans mezunu uzman, 1 adet Lisans Mezunu Kimyager, 12 adet Lisans Mezunu Mühendis, 2 adet Önlisans Mezunu Tekniker ve 1 adet Ortaöğretim Mezunu Bahçıvan olmak üzere toplamda 23 adet Sivil memur alımı yapacak. Ayrıca her erkek hem bayan adaylarda başvuru yapabilir.

Alımı yapılacak adaylardnan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 2016 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış ve Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans Mezunları için KPSSP93, Ortaöğretim Mezunları için ise KPSSP94 puan türleri aranacak, 18 yaşını tamamlamış olmak, herhangi bir kurumda çalışıyor olmamak, Erkek adaylar için askerlik ile ilgisi bulunmamak veya askerliğini yapmış olmak, Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre “Sivil Memur Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almış olmak şartları aranmaktadır.

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 16 Aralık 2016 tarihi ile 06 Ocak 2017 tarihleri arasında saat 09:00 ile 17:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Başvurular, sadece www.jandarma.tsk.tr internet adresinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir. Adaylar sadece bir unvanda başvuru yapacaklardır. Ayrıca Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilir ve ilan hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir