Ambulans Acil Servis Şöförü Alımları 2018

Ambulans Acil Servis Şöförü Alımları 2018

Ülkemizde sağlık hizmetlerinin  ücretsiz olarak sağlanmaya başlamasıyla beraber sağlık sektörüne yapılan yatırımların da artmasıyla, gerek devlet gerekse özel kuruluşlarda bu sektöre olan personel açığı da arttı. Sağlık sektörü çok geniş bir alana sahip olup binlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Ambulans şöförlüğü de bu iş alanlarından bir tanesidir. Bu mesleği yapan kişilerin çok iyi araba kullanmalarının yanında hızlı ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

Ambulans Şöförü Nasıl Olunur?

Ülkemizde hastaneler  Sağlık bakanlığına bağlı devlet hastaneleri ve özel hastaneler olmak üzere 2 kola ayrılmaktadır.

Ambulans şoförü olmak isteyenler eğer sağlık bakanlığına bağlı devlet hastanelerinde çalışacaklarsa acil tıp teknikerliği yada acil yardım teknikerliği bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Eğer özel hastanelerde ambulans şöförü olmak istiyorsanız en az b sınıfı ehliyete sahip olmanız ve ilk yardım sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. Ambulans şoförü olabilmek için aşağıda linkini verdiğimiz sayfadan özel hastanelerin güncel iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

Ambulans Şöförü Maaşları 2018

Bu mesleği icra edenlerin aylık maaşı kişinin çalıştığı kurum ve kıdeme göre 1500 ile 3000 TL arasında değişmektedir.
Sizde bu mesleğin gerekliliklerine uygun olduğunuzu düşünüp, bu iş sahasında çalışmak istiyorsanız, ambulans şöförlüğü iş ilanlarına bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir